Με την παρουσία πολλών επισκεπτών, επαγγελματιών αρχιμαγείρων & αρχιζαχαροπλαστών, αλλά και πολλών σπουδαστών, ολοκληρώθηκε το 1st Mediterranean Chef’s Competition στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, που διοργανώθηκε από την Λέσχη Αρχιμαγείρων Ελλάδος και την Mact Media Group.

Κατά την διάρκεια της διοργάνωσης διεξήχθησαν πολλοί διαγωνισμοί καιμετά την λήξη κάθε διαγωνισμού έγινε η απονομή των βραβείων στους νικητές κάθε κατηγορίας .

Αναλυτικά οι νικητές κάθε κατηγορίας που βραβευτήκαν από την διοργάνωση.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  21/02/20

  • Στην κατηγορία D3 – VEGAN SCHOOL :

IEK SVIE – BRONZE MEDAL| FELLA ELENI MELPOMENI – MAGOULAS PANAGIOTIS 

LE MONDE – BRONZE MEDAL| AGGELOPOULOS PANAGIOTIS – PAPADOPOULOS PANAGIOTIS

ANAVISSOS – DIPLOMA| STATHOULIS KONSTANTINOS – ZACHAROPOULOS SAVVAS

  • Στην κατηγορία D5 – PLATED DESSERT – SCHOOLS :

LE MONDE – GOLD MEDAL| KLIRONOMOU SOFIA – DROSSOU SOFIA

IEK ORIZON – BRONZE MEDAL| META MEGGI – ANDROVITSANEAS PETROS

  • Στην κατηγορία D6 – CEREAL BARS – SCHOOLS :

LE MONDE – BRONZE MEDAL| AGGELOPOULOS PANAYIOTIS – PAPADOPOULOS PANAYIOTIS

  • Στην κατηγορία D7 – BLACK BOX SCHOOL :

LE MONDE – SILVER MEDAL| KRITIKOU DESPINA – PITELOPOULOU ALEXANDRA

IEK ORIZON – BRONZE MEDAL | KONSTANTAKI MARIALENA – VASSILIADI VASSILIKI

IEK ANAVISSOS – BRONZE MEDAL| SINIOROGLOU DIMITRIS – TSALIDIS SAVVAS 

  • E1 – FISH & SEAFOOD STUDENTS :

IKONOMOPOULOS NIKOLAOS – GOLD MEDAL

VASSILIKI LIAKOU – SILVER MEDAL 

CHATZIS MICHAIL – BRONZE MEDAL  

THALIA ATHINA ASPIOTI – BRONZE MEDAL  

LEONORA BAKIOU – BRONZE MEDAL 

JOHN SYRMAS – PARTICIPATION

KONSTANTINOS KATSOUPIS – PARTICIPATION

ΣΑΒΒΑΤΟ  22/02/20

  • J1 – GREEK TRADITIONAL BREAKFAST :

IEK KEFALLINIAS – SILVER MEDAL| TZOUGANATOU MARINA – VACHANIA NINO – TZANATOU AMALIA

  • Στην κατηγορία Ε2 – CHICKEN STUDENTS :

MAROLIS NIKOS – GOLD MEDAL

HATZIS MICHAIL – SILVER MEDAL

ANTONIOU SERAFIM – SILVER MEDAL

SINIOROGLOU DIMITRIS – BRONZE MEDAL

PAPADOPOULOY VASSILIKI – BRONZE MEDAL

EGLANTINA SULKU – BRONZE MEDAL

LISJANA HONXHAI – BRONZE MEDAL

DIMATAS DIMITRIS IPPOKRATIS – DIPLOMA

MINAS RAFAIL – DIPLOMA

  • Στην κατηγορία G4 – VEGAN DESSERT :

KOUNO YIOUIKO – SILVER MEDAL

  • Στην κατηγορία Α7 FISH & SEAFOOD :

TAPRANTZIS STATHIS – GOLD MEDAL

FLOURIS STEFANOS – SILVER MEDAL

MOUSTAKAS MICHAIL – ΒRONZE MEDAL

LEVENTIS PANAYIOTIS – ΒRONZE MEDAL

TSAMPIKOS SFIRIALAS – BRONZE MEDAL

KOUMIS YIANNIS – DIPLOMA

CHALOULAKOS KONSTANTINOS – DIPLOMA

  • J3 SUGAR SHOWPIECE – SCHOOLS :

LE MONDE – SILVER MEDAL

  • J4 WEDDING CAKE – SCHOOLS :

LE MONDE – BRONZE MEDAL

  • Στην κατηγορία J5 CAKESCHOOLS :

LEMONDE – GOLD MEDAL

  • Στην κατηγορία J7 MACARON – SCHOOLS :

LE MONDE – BRONZE MEDAL| MAROUFIDIS MICHALIS – MERKOURIS ANASTASIOS

  • Στην κατηγορία A9 BLACK BOX – STUDENTS :

CHATZIS MICHALIS – KERIM CHRISTOS – GOLD MEDAL

CHALANDRANIS YIANNIS – CHALANDRANIS ANDREAS – SILVER MEDAL

SKAROS STAVROS – CHALOULAKOS KONSTANTINOS – SILVER MEDAL

SOTIRIOU IRO – KAITATZI SOFIA – BRONZE MEDAL

MELIDONIS PANAGIOTIS – SINIOROGLOU DIMITRIS – BRONZE MEDAL

  • A5 MEATCHEFS :

KAOUKIS GEORGE – DIPLOMA

ANOUSAKIS GIANNIS – DIPLOMA

KIDIMAI LEVIS – PARTICIPATION 

  • Στην κατηγορία D4 – TRADITIONAL GREEK DESSERTS – SCHOOLS :

IEK ANAVISSOS – BRONZE MEDAL |TSAPIA ADRIAN – GEOROPOULOY ZOI

IEK ORIZON – BRONZE MEDAL |MEGGI META – ANDROVITSANEAS PETROS

TURKISH SCHOOL – BRONZE MEDAL |EZGI KORKMAZ – AYKAN DEMIREL

DIEK ARGOSTOLIOU – DIPLOMA

  • H2 – TRADITIONAL GREEK DESSERTS – STUDENTS :

BOUTZIA EVAGGELIA – LIAKOU VASSILIKI – GOLD MEDAL

KARAGIANNOPOULOU KONSTANTINA – CHONDROUDAKI ZOE – SILVER MEDAL

DOUMANIDOU ANTONIA –  EGLANTINA SULKU – ΒRONZE MEDAL

EVDOKIA VOULTSIOU –  APOSTOLIDOU ALEXANDRA – ΒRONZE MEDAL

BARTZOS XENOFON– KANELLOPOULOS PANAGIOTIS – DIPLOMA

  • Στην κατηγορία Α1 – MEDITERRANEAN CHEF OF THE YEAR :

EMMANOUIL CHIRAS – SVETLANA PRIMITSENKOU – GOLD MEDAL

KALANDRANIS IOANNIS – KALANDRANIS ANDREAS – SILVER MEDAL

EFSTRATIOS NGUREZA – CHRISTENSEN JOHANNES – SILVER MEDAL

PANAGIOTIS LIATOPOULOS – GIANNIS CHATZIDAKIS – BRONZE MEDAL

THEODOROS ALEXIS – DOUVARAS NIKOLAOS – BRONZE MEDAL

KALOGEROPOULOS CHRISTOS – MALAMAS MICHALIS – BRONZE MEDAL

PAPADOPOULOS IASONAS – VARDIS IRAKLIS – DIPLOMA

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/02/20

  • E3 – SALAD STUDENTS :

SALIT MATAN – SILVER MEDAL

GKOUNTEVENOU CHRYSA – SILVER MEDAL

CHATZIS MICHAIL – BRONZE MEDAL

VOULGARI SOFIA – BRONZE MEDAL

KOKKINIS SPIROS – BRONZE MEDAL

  • Στην κατηγορία J2 SUGAR SHOWPIECE :

PAPADATOS PANAGIOTIS – MAVRIDIS LEFTERIS – SILVER MEDAL

  • Στην κατηγορία B2 STREET FOOD – TEAM :

KESSARIS ALEXANDROS – CHATZIKIRIAKOS NIKOS – KOUTSAFTIS IOANNIS – BRONZE MEDAL

DRAMALIOTIS ALEXANDROS – FIKIRI KLIO – VLASTELLIS NIKOS – BRONZE MEDAL

AMANTOS CHRISTOS – SOTIRHOS STEFANOS – PANAGIOTIDIS THEODOROS – DIPLOMA

  • Στην κατηγορία B1 MEDITERRANEAN TEAM OF THE YEAR :

VASSILIS ZARKADIS – KOSTAS BRINIAS – MICHALIS GLAVOS – GOLD MEDAL

ARTI SEJDINI – EDUART SHEHLI – FLORAND NEZIRI – BRONZE MEDAL

  • Στην κατηγορία D2 ST. VALENTINE’S MENU SCHOOL :

LEMONDE – GOLD MEDAL

KARAGIORGOS SOTIRIS – ADAM ALEXANDROS – KAPELES DIONISIS

IEK ANAVISSOSS – BRONZE MEDAL

ASPIOTI THALIA – STAMOS EFTHIMIS – AGGELIDIS PETROS

  • Στην κατηγορία D1 BEST SCHOOL OF THE YEAR :

LEMONDE – GOLD MEDAL |FUQI NATALIA – ZAKAJ REDIAN – KOYTSOGEORGAS NIKOLAOS – ASPROULIS IOANNS

IEK VERGI – SILVER MEDAL |SPILIOPOULOS PANAGIOTIS – BALASSOPOULOS CHRISTOS – KALAPODIS PANAGIOTIS – TSENTOUROU FOTINI

IEK ANAVISSOU – SILVER MEDAL |KASSARA ANASTASIA – TOPALIDOU GEORGIA – SOFRONI KONSTANTINA – MARIONIS NIKOS

TURKISH SCHOOL – BRONZE MEDAL |AYKAN DEMTREL – BUGRAHAN ISIK – EZGI KORKMAZ – EMRE HATIP

DIEK IOANNINON – BRONZE MEDAL |BOUTZIA EVAGGELIA – VOULGARI SOFIA – LIAKOU VASSILIKI – SERAFIM ANTONIOU

DATA CHIOS – BRONZE MEDAL |IFANTIS DIMITRIS – STILIANOS KANARIS – PANTELEIMON KOTTATIS – ANDREAS GALATOULAS

  • Στην κατηγορία F1 – MEDITERRANEAN PASTRY CHEF OF THE YEAR :

PAPADOPOULOS KONSTANTINOS – LIDIOTIS GIORGOS – GOLD MEDAL

KARKAMPITSAS DIMITRIS – PAPANIKOLAOU ELENI – SILVER MEDAL

SOULIOS NIKOS – NATALI SAVVIDOU – BRONZE MEDAL

ZOGRAFOS IOANNIS – ZOGRAFOS GRIGORIS – BRONZE MEDAL

KALKINIS DIMITRIS –  STATHOPOULOU IRINI – DIPLOMA

  • Στην κατηγορία F2 PLATED DESSERT – YOUNG PASTRY CHEFS :

MARKOU STELIOS – VERVENIOTIS GIORGOS – BRONZE MEDAL

KALLOUMENOU ROZA – KALLOUMENOU NIKOLETTA – DIPLOMA

PLATIS PANTELIS – ANDREADI FANIA – DIPLOMA

Στα παρακάτω link μπορείτε να βρείτε το φωτογραφικό υλικό του 1ου Μεσογειακού Διαγωνισμού Μαγειρικής και Ζαχαροπλαστικής

DAY 1 https://medchefscompetition.com/first-day/

DAY 2 https://medchefscompetition.com/second-day/

DAY 3 https://medchefscompetition.com/third-day/